کنسرت طلوع از سوی کانون موسیقی چاهی به روی صحنه رفت

کنسرت طلوع از سوی کانون موسیقی چاهی در تاریخ ۱۴ اردیبهشت در تالار ایوان شمس برگزار شد. کنسرت طلوع را می توان گامی نو در اجرای برنامه های هنرجویی و آموزشگاهی دانست؛ این کنسرت با حمایت شرکت فرمند در قالب مسئولیت اجتماعی خود بعنوان یک برند ایرانی و موفق برگزار شد. از سوی دیگر، این اجرا با طراحی و کارگردانی هنری رضا موسوی که از کارگردانان هنری موفق و با تجربه کشور به به شمار می رود، به روی صحنه رفت.

نوازندگان از گروه های سنی مختلف از دو سال تا رده سنی جوانان و مدرسان مجموعه در این کنسرت به اجرا پرداختند. گروه های مادر و کودک، ارف، گیتار فلامنکو، فولک نوجوانان و مدرسان و تکنوازان پیانو در کنسرت طلوع به روی صحنه رفتند که تمرین و آموزش صحیح موسیقی در تمامی اجراها به روشنی مشخص بود. علاوه بر استفاده از جلوه های بصری، طراحی لباس، اجراهای بی نقص از سوی نوازندگان بویژه در رده سنی کودکان، نظم و انضباط در سراسر اجرا و تعویض صحنه ها بدون اتلاف وقت و آشفتگی، از ویژگی های مهم و برجسته این کنسرت به شمار می رود.

سفیر کشور الجزایر و هیات همراه، خانم مهناز شیرازی گوینده و مجری باسابقه تلویزیون، دکتر ابراهیم شاه دبیر انجمن مولانا و تنی چند از هنرمندان عرصه تئاتر و موسیقی از جمله مهمانان ویژه این کنسرت بودند.

کانون موسیقی چاهی پس موفقیت های چشمگیر در فستیوال های بین المللی، در ادامه روند فعالیت های خلاقانه خود برگزاری کنسرت طلوع را آغازی برای نوازندگی حرفه ای هنرجویان خود در تمام رده های سنی دانسته و در راستا استعدادیابی و معرفی نخبگان به جامعه هنری، اجرا کنسرت های این چنینی را در دستور کار خود قرار داده است. بوجود آوردن فضایی برای تجربه نوازندگی بر روی صحنه در سنین کودکی و نوجوانی را می توان از مهمترین دلایل برگزاری کنسرت طلوع در قالب یک اجرای حرفه ای دانست.

About حسین رحتی

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید