روناک جاده ابریشم را درمی‌نوردد

گروه موسیقی ایرانی «روناک» به سرپرستی کیوان علیمحمدی در تازه‌ترین رویداد فرهنگی خود، از سوم بهمن ماه به مدت بیست روز در جشنواره جاده ابریشم حضور خواهد داشت.

گروه روناک با اجرای قطعات فولک و نواحی ایران و پوشش مناطق بومی تاکنون مورد توجه فعالان این عرصه و نیز طرفداران موسیقی قرار گرفته است.

در این فستیوال ۱۲ گروه دیگر از کشورهای مختلف اعم از اسپانیا روسیه، برزیل، ترکیه، سروستان، آذربایجان، هندوستان، گرجستان و…. نیز حضور‌ دارند و‌ در این بین نام گروه روناک به نمایندگی از ایران به چشم می‌خورد.

با توجه به همزمانی این فستیوال با سال نوی چینی، عده زیادی از مردم چین و توریست‌های دیگر کشورها نیز برای سپری کردن تعطیلات به این شهر آمده و تماشاگر این برنامه هستند. همین امر باعث پررنگ‌تر شدن مسولیت این گروه در آشنایی مردم چینی با فرهنگ ایرانی شده است.

اجرای گروه موسیقی روناک با معرفی گروه و دعوت حاضرین به حضور در ایران بانمایش تصاویری جذاب و دیدنی از مناطق مختلف ایران آغاز می‌شود. نکته قابل اشاره در اجرا پوشش محلی و اجرای موسیقی اقوام است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

به گفته کیوان علی محمدی (سرپرست گروه روناک)، فائزه آخوندی یکی از فعالترین بانوان ایرانی درعرصه فرهنگی و گردشگری درکشور چین باعث و بانی این افتخار برای ایران شد و با دعوت گروه روناک در این فستیوال و اجرای برنامه مردم چین و کشورهای شرکت‌کننده در این فستیوال را بیشتر با ایران آشنا سازد.

گروه روناک به سرپرستی کیوان علی محمدی در سال ۱۳۸۰ فعالیت خودش را آغاز کرد، این گروه با پوشش اقوام مختلف ایران متشکل از خانم‌ها و آقایان به اجرای آواهای مناطق مختلف ایران می‌پردازد. گروه روناک (نواحی ایران) این گروه کنسرت‌های زیادی را نیز در خارج از ایران در کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، مالزی، دوبی، بحرین، کویت، ترکمنستان، آلمان، روسیه و… بر گزار نموده است. آلبوم‌های روناک شامل آواهای گیلکی، کردی، لُری، بندری، عربی و…. در بازار موجود است.

کیوان عیلمحمدی به دوستان روناکی و ایرانیان مقیم در کشور چین و اتریش و آلمان نوید برگزاری تور خارجی خود از سوم بهمن ماه۱۳۹۷ لغایت سی ام بهمن ماه را داد که ابتدا با حضور در کشور چین سپس اتریش و بعد درآلمان برگزار می‌شود.

 

About حسین رحتی

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید